пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Податок на нерухоме майно 2016

Новою редакцією податкового кодексу серед іншого змінений і податок з фізичних осіб на нерухоме майно (житлову і нежитлову нерухомість).  Даний податок був ведений у 2014 році і з того часу вже змінений у п’яте. Так у 2016 році, податок на нерухомість буде нараховуватись в залежності від площі об’єкту/об’єктів і буде складатися з 2х частин.
Ставка податку на нерухоме майно складатиме 3% на 1 кв. м бази оподаткування з урахуванням пільг. Додатково окрім 3% за 1 кв. м введений фіксований податок у сумі 25 000,00 грн за квартиру (-и) більше 300 кв. м та будинок (-ки) більше 500 кв. м

Пільги (під пільгами слід розуміти площу, яка не оподатковується):
·         Квартира 60 кв. м
·         Будинок 120 кв. м
·         Різні типи житлової нерухомості 180 кв. м
·         Пільги на нежитлові приміщення – відсутні.


2015
2016
2% за 1 кв.м. розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 01 січня звітного (податкового) року та становить 24,36 за 1 кв.м.
Квота 60 кв.м (на дану площу ставка податку не нараховується)
3% на 1 кв. м розміру мінімальної заробітної плати встановленої на 01 січня звітного (податкового) року та становить 41,34 за 1 кв. м
Квота 60 кв.м (на дану площу ставка податку не нараховується)
Якщо площа об’єктів нерухомості перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до площі, збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Строк та порядок сплати залишається таким самим – на підставі отриманого повідомлення від податкового органу. Відповідно до останнього абзацу п. 267.7.1 Податкового кодексу України "Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку".

четвер, 25 лютого 2016 р.

Ліцензування міжнародних автомобільних перевезень вантажів

З червня 2015 року, у зв’язку з набранням чинності Закону № 222-VIII, в Україні запроваджено обов’язкове ліцензування міжнародних автомобільних перевезень вантажів. Лише 2 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України Постановою № 1001 затвердив Ліцензійні умови, які встановлюють вичерпний перелік вимог, обов’язкових для ліцензіатів, та вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії (на міжнародні перевезення вантажів). Таким чином, починаючи з 9 грудня 2015 року, тобто з дати набрання чинності Ліцензійними умовами, "запрацював" механізм отримання ліцензії  на міжнародні автомобільні перевезення вантажів.

Як було встановлено, вимоги Ліцензійних умов, зокрема щодо наявності ліцензії для здійснення міжнародних перевезень вантажів, почнуть застосовуватися до відповідних суб’єктів господарювання, через два місяці. Тобто, передбачалося, що  протягом вказаного періоду перевізники пройдуть процедуру ліцензування, і починаючи з 09 лютого 2016 року, здійснення міжнародних перевезень  буде відбуватися виключно за наявності ліцензій.

Втім, кабінет міністрів пішов назустріч автомобільним перевізникам, відстрочивши обов’язковість Ліцензійних умов з двох до шести місяців. Зміни внесені до Ліцензійних умов Постановою № 42 від 04.02.2016 р. Як результат, строк протягом якого перевізники можуть пройти процедуру ліцензування  подовжено до 09 червня 2016 року. З вказаної дати міжнародні автомобільні перевезення вантажів без наявності ліцензій забороняються.

Ліцензії на міжнародні перевезення вантажів на сьогодні видаються Державною службою України з безпеки на транспорті. А тому, автомобільні перевізники, які відповідають встановленим вимогам, мають змогу отримати ліцензії не відкладаючи все на останній день.

середа, 24 лютого 2016 р.

Взаємне відновлення транзиту

24.02.2016р між Україною та Російською Федерацією велись переговори щодо взаємного розблокування транзиту вантажних перевезень територією України та РФ.

Для проведення домовленостей Росія надала українському уряду офіційне звернення відносно взаємного зняття обмежень на транзитні вантажні перевезення, стосовно чого Міністерство інфраструктури України провело ряд консультацій та нарад.

За результатом проведених нарад та консультацій, як повідомиляють ЗМІ, Мінінфраструктури готове відновити транзитні перевезення російських вантажів з 25 лютого, але якщо у випадку блокування транзитних коридорів для українських перевізників, то прийняте рішення може змінитись.

вівторок, 23 лютого 2016 р.

Уряд продовжує реалізацію заходів задля забезпечення прозорості в управлінні державними фінансами та у взаємовідносинах з платниками податків.


Кабінет Міністрів прийняв постанову, що затверджує Порядок ведення реєстрів заяв платників про повернення бюджетного відшкодування. Постанова спрямована на усунення суб'єктивізму під час формування таких реєстрів та, відповідно, корупційних чинників у податковій сфері. Нагадаємо, що наприкінці минулого року Верховною Радою ухвалено зміни до податкового законодавства, якими запроваджено створення 2 публічних реєстрів з хронологічного системою відшкодування ПДВ (Закон України від 24.12.2015 № 909). До таких реєстрів будуть вноситися заяви на відшкодування ПДВ від компаній, які відповідають (до першого реєстру) і не відповідають (до другого реєстру) критеріям, визначеним пунктом 200.19 статті 200 Податкового кодексу України. На виконання даних змін до законодавства Уряд прийняв постанову, що розроблена Міністерством фінансів та забезпечує умови для створення відкритих реєстрів з відшкодування ПДВ.

Дана постанова затверджує Порядок ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Зокрема, порядком передбачено: перелік інформації, яка мітитиметься у таких реєстрах; автоматичне внесення заяв до відповідного реєстру, що здійснюватиметься протягом операційного дня у хронологічному порядку надходження таких заяв; щоденне опублікування таких реєстрів на офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби. До реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість включатимуться заяви, подані після 1 лютого 2016 року.

понеділок, 22 лютого 2016 р.

ДФС скоротила перелік обставин для проведення позапланових документальних перевірок.

Державна фіскальна служба України опублікувала лист про проведення перевірок в 2016р.  від 01.02.2015 № 3069/7/99-99-22-04-02-17, яким роз'яснила нюанси проведення податкових документальних перевірок платників податків  з урахуванням  змін внесених до Податкового кодексу України від 01.01.2016р.

01.01.2016р. набрав чинності закон України від 24.12.2016р. "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році"  (далі - Закон).

Вказаним Законом скорочено перелік та частково змінено обставини, за наявності яких може бути проведена позапланова документальна перевірка, зокрема, внесено зміни до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), а саме виключено можливість проведення перевірок з питань дотримання податкового законодавства у разі, якщо отримано податкову інформацію або за наслідками перевірок інших платників податків виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового законодавства.

Відповідно до підпункту 78.1.1 пункту 78.1 статті 78 Кодексу у редакції Закону N 909 з 01.01.2016 р. можливість проведення документальних позапланових перевірок залишена лише для перевірок з питань дотримання валютного та іншого законодавства, не врегульованого цим Кодексом.
Крім того, відповідно до Листа ДФС від 01.02.2016р., документальні позапланові перевірки, які розпочаті до набрання чинності Законом, будуть завершуються відповідно до підстав, з яких вони призначені, та наказів про їх проведення.







четвер, 18 лютого 2016 р.

Впроваджено двосторонній режим "їду додому"

Як, повідомило Міністерство інфраструктури України, на своєму офіційному сайті, Українські вантажівки мають можливість завершити рейс та повернутися додому через територію Російської Федерації.

У зв’язку із зверненнями українських перевізників на гарячу лінію, Міністерство інфраструктури узгодило з транспортним відомством РФ можливість завершити розпочаті рейси та безперешкодно повернутися в країни реєстрації для вантажівок, які перетнули кордон до 15.02.2016 та на сьогодні знаходяться в третіх країнах.  Це також дозволить розвантажитися в місці призначення та безперешкодно повернутися назад в країну реєстрації тим транспортним засобам, які вже пройшли митний контроль та знаходяться в буферній (нейтральній) зоні.
Станом на ранок 18.02.2016 Україна забезпечила безперешкодний рух своєю територією автотранспортних засобів РФ, які здійснюють транзитні перевезення, зокрема (за інформацією ДФС) через українські пункти пропуску 30 вантажних автомобілів виїхали з України у напрямку Білорусі, держав-членів ЄС та РФ, 34 – заїхали на українську територію для завершення рейсу (повернення додому).
Українська сторона звертається з проханням до національних перевізників інформувати Міністерство інфраструктури про кількість, місцезнаходження українських АТЗ з метою організації ретельного моніторингу ситуації на російській території, у тому числі за участі Посольства України в РФ.

Нагадуємо, що перевізники, які виконують двосторонні перевезення територією обох країн, на даний час можуть пересуватись без обмежень, адже тимчасові обмеження стосуються виключно транзитних перевезень.

Контактні телефони гарячої лінії Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, що координує заходи з врегулювання проблемних питань транзитних перевезень до/з Російської Федерації: +38-044-200-4438 або +38-067-828-2034.

Міністерство інфраструктури нагадує, що на початку тижня сторони домовились про безперешкодне повернення в  країну вантажівок, які в результаті призупинення транзиту залишились на території України чи РФ або на кордоні. Режим "їду додому" запроваджений з 16.02.2016 до 25.02.2016 включно. Більше 600 українських автомобілів, що були заблоковані на території РФ або прямують до України з країн Азії, зможуть в цей період безперешкодно дістатись України. Аналогічно близько 600 російських автомобілів зможуть повернутись до Росії з країн Євросоюзу.

Більш детально про тимчасове скасування обмежень - http://mtu.gov.ua/news/25809.html

 


середа, 17 лютого 2016 р.

Ліцензування вантажних автомобільних перевезень: реалії та найближчі перспективи

В українському спеціалізованому журналі "Транспорт" (січень 2016р.), який видається для міжнародних перевізників, опубліковано статтю юриста-міжнародника ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери" Володимира Ратушняка.

Дана стаття присвячена проблематиці ліцензування вантажних автомобільних перевезень, яка виникла у зв'язку із приведенням українського законодавства у відповідність до нормативних актів Європейського Союзу. Так, Міністерством інфраструктури України розроблено законопроект "Про внесення змін  в деякі законодавчі акти України в сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність до актів ЄС". Зазначеним законопроектом пропонується  імплементувати до українських норм приблизно 10 актів законодавства ЄС.

Як зазначає автор, однією із істотних умов, яка може вступити в дію, - це запровадження ліцензування внутрішніх перевезень. Станом на теперішній час, відповідно до діючого законодавства України, ліцензуванню підлягають тільки міжнародні перевезення. З урахуванням того, що кількість автомобільних перевезень в межах країни, перевищує в рази кількість міжнародних, то такі зміни приведуть до істотних змін на ринку в цілому.

Крім того, є і позитивні зміни, як для перевізників, так і для користувачів їх послугами – створення Державного реєстру автомобільних перевізників, який буде автоматизованою системою інформації про автомобільних перевізників, що будуть ліцензовані. Створення такого, реєстру першочергово направлений на забезпечення якості та безпеки перевезень, а також створення рівних умов доступу до ринку автоперевезень.


Більш детально зі статтею Ви можете ознайомитись в журналі "Транспорт" (№1 (895) січень 2016р.) -  http://transport-journal.com/wp-content/uploads/files/index.html

вівторок, 16 лютого 2016 р.

Зупинено рух вантажівок РФ на території України

14 лютого 2016р. урядом Російської Федерації повідомлено, що призупинено рух вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні. Таке одностороннє зупинення руху для українських перевізників є порушенням правил і процедур  СОТ  і двосторонні міжнародні угоди про автомобільні перевезення.

У відповідь, 15 лютого 2016р. в Україні було проведено урядову нараду  за участю Міністерства інфраструктури України та Міністерства закордонних справ України, де вирішено вжити відповідні обмеження до автоперевізників, зареєстрованих в Російській Федерації.


На даний час, український уряд призупинив дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів, зареєстрованих в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення руху вантажних автомобілів РФ територією України, до моменту отримання пояснень та з'ясування обставин щодо введених обмежень для українських перевізників Російською Федерацією.

Детальніше на сайті урядового порталу – http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248830546&cat_id=244274130