Показ дописів із міткою АТ. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою АТ. Показати всі дописи

пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Спрощено порядок повідомлення акціонерів

Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку на засіданні від 7 березня 2017р. схвалено "Порядок направлення акціонерним товариством повідомлень акціонерам через депозитарну систему України" (далі – "Порядок").
Нагадаємо, що необхідність в розробці Порядку спричинена внесенням змін до Закону України "Про акціонерні товариства", якими було розширено перелік способів направлення акціонерам повідомлень, так, до особистої передачі і направлення повідомлення поштою, було додано також направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему України.
Згідно п. 14 та 14 1 ч.1, ст.2 Закону України "Про акціонерні товариства" повідомлення акціонерам - це повідомлення, що містить передбачену законом та статутом акціонерного товариства інформацію і направляється адресату в письмовій формі поштою, через депозитарну систему України або вручається акціонеру (його уповноваженим представникам) особисто. Конкретний спосіб подання повідомлення визначається статутом товариства.
Отже, акціонерні товариства, які приймуть рішення направляти повідомлення акціонерам через депозитарну систему України – повинні будуть внести зміни до Статуту, якими буде передбачено застосування даного способу повідомлення акціонерів. Окрім того до договорів про обслуговування випусків цінних паперів, укладених між Національним депозитарієм та АТ, також повинні бути внесені відповідні зміни.
Впровадження Порядку, в свою чергу, потягне внесення змін до низки нормативних актів, зокрема, до Положення про провадження депозитарної діяльності. Відтепер в анкеті рахунку в цінних паперах депонента повинна міститись інформація щодо адреси електронної пошти для забезпечення направлення повідомлень акціонерам через депозитарну систему України.
Згідно Порядку повідомлення акціонерів відбуватиметься за наступними етапами:
1) направлення Акціонерним Товариством Розпорядження та Повідомлення Центральному депозитарію;
2) направлення Центральним депозитарієм депозитарним установам та депозитаріям-кореспондентам Розпорядження та Повідомлення, отриманих від АТ;
3) направлення депозитарними установами копії Повідомлення на електронні адреси акціонерів, вказані в анкеті рахунку в цінних паперах або в договорі про обслуговування/відкриття рахунку в цінних паперах.
Загалом, весь процес повідомлення акціонерів через депозитарну установу займатиме до десяти днів.
Новий порядок передбачає не тільки направлення повідомлень безпосередньо акціонерам електронними засобами зв’язку, але й публікацію в їх повному обсязі на сайті акціонерного товариства та на сайті Центрального депозитарію, а також публікацію посилання на повідомлення на сайтах депозитарних установ. В майбутньому планується впровадити можливість відправки повідомлень від акціонерів до товариства.
Зауважимо, що повідомлення акціонерів через депозитарну систему України дозволить зменшити витрати АТ на повідомлення акціонерів, які на даний час, в більшості випадків, здійснюються поштою.
З повним текстом Порядку можливо ознайомитись за посиланням - http://www.nssmc.gov.ua/law/20325.

понеділок, 18 липня 2016 р.

Акції – є, а акціонерів немає…або проблема відсутніх акціонерів

        На сьогоднішній день в Україні зареєстровано та діє значна кількість акціонерних товариств, одні з них існують з епохи приватизації, інші – новостворені. Деякі, акціонерні товариства налічують величезну кількість акціонерів, інші – всього одного. Вимоги акціонерного законодавства стають все більшими, а витрати на утримання такого акціонерного товариства та обслуговування цінних паперів – не дешевшають.
Постійно піднімаються питання міноритарних акціонерів та відсутніх акціонерів. При цьому не менш поширеним є той факт, що таким акціонерам належить мізерна доля у статутному капіталі, як правило це 0,001%. При цьому такі акціонери не цікавляться «життя товариства», в Товариство в свою чергу не цікавиться власниками акціонерами. Не зважаючи на відсутність «цікавості» - право власності на акції не припиняється і фактично, у реєстрі акціонерів – пару сотень або й тисяч акціонерів, а на зборах присутній лише 1.
            У зв’язку з фактичною відсутність таких акціонерів, їм відводиться роль «баласту», і часто піднімається питанням іншим Товариством про виключення таких акціонерів зі складу учасників…          Проте, чинне законодавство і судова практика не дає можливості виключити акціонерів у зв’язку з їх відсутністю. Так зокрема, Своє рішення Вищий господарський суд України обґрунтовує тим, що законодавством не передбачається можливість виключення учасників зі складу акціонерного товариства, внаслідок чого відбувається порушення прав власності на певний пакет акцій товариства.
Так, відповідно до Постанови Пленуму ВГСУ: «Господарським судам слід враховувати, що до правовідносин, пов'язаних з набуттям, передачею та припиненням корпоративних прав у АТ, не можуть бути застосовані загальні правові норми, які визначають порядок вступу особи до складу учасників господарського товариства, виходу та виключення учасника з господарського товариства. Як наслідок, господарські суди не мають правових підстав для задоволення позовних вимог про вихід або виключення позивача-акціонера з АТ та виділення йому частки майна товариства (крім випадку ліквідації товариства)».

            Тобто, для виключення таких акціонерів – відсутній правовий механізм. Проте, Товариство або мажоритарний акціонер має можливість здійснити викуп таких акцій або перетворитись у ТОВ/ТДВ та здійснити виключення на підставах загального законодавства. 

вівторок, 19 квітня 2016 р.

СЕМІНАР "ПЕРЕТВОРЕННЯ (РЕОРГАНІЗАЦІЯ) АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ", 19 травня 2016р.

Юридична компанія "Альянс Ратушняк і Партнери" запрошує Вас 19.05.2016р. прийняти участь в семінарі присвяченому темі реорганізації (перетворенню) акціонерних товариств, який відбудеться за ранковою кавою.

Питання до обговорення:
  1. Акціонерні товариства: проблеми та переваги;
  2. Коли вигідно перетворювати акціонерне товариство  в ТОВ (ТДВ);
  3. Практичні рекомендації від фахівців.

Спікери:

Володимир Ратушняк – керуючий партнер ЮК “Альянс Ратушняк і Партнери”, адвокат, фахівець з великим досвідом практики в сфері корпоративного права.

Павлина Ратушняк – юрист ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери", фахівець з корпоративного права, спеціалізується на процедурі припинення підприємств шляхом реорганізації.

Дата та час проведення:  19  травня 2016р. з 09.00 год. до 11.00 год. (реєстрація з 9.00 год до 9.30 год).

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик 1/2, готель "Дніпро", конференц-зал "Борисфен".

Вартість участі: 300 грн.

УВАГА! Всі охочі взяти участь в зустрічі повинні обов’язково попередньо зареєструватися. Реєстрація проводиться в робочі дні до 18.05.2016 включно, за телефонами: +38(044)227-16-82(81), +38(067)537-38-82 або за електронною поштою: office@egalconsulting.com.ua (кількість місць обмежена).

Реквізити для оплати за участь у зустрічі:
Отримувач ТОВ "Альянс Ратушняк і Партнери" , код ЄДРПОУ 33692314 р/р 260000103303 в АТ "Прокредит Банк",м. Київ, МФО 320984, (отримувач є платиником єдиного податку за ставкою 5% неплатник ПДВ). Призначення платежу: "За надання інформаційно-консультативних послуг щодо регулювання діяльності акціонерних товариств".

*Організатори семінару зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально кількості учасників.