четвер, 3 березня 2016 р.

Як отримати дозвіл та працевлаштувати іноземця

В періодичному виданні "Кадровик України" опублікована стаття юриста ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери"  Павлини Ратушняк, присвячена проблематиці отримання дозволу на працевлаштування іноземців.

Досить часто в українських компаніях виникає необхідність у використанні праці  іноземного спеціаліста, особливо коли йдеться про підприємства з іноземними інвестиціями чи з іноземними засновниками або про роботи зі складними технологіями.

Коли мова йде про іноземних громадян або осіб без громадянства (далі – іноземці), обов'язковим і ключовим питанням, яке передує прийняттю на роботу, є отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Працевлаштування іноземців без отримання дозволу є порушенням законодавства.

Іноземці, які прибули в Україну для працевлаштування на визначений строк, приймаються роботодавцями на роботу на підставі дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, виданого в порядку, визначеного Законом України "Про зайнятість населення", якщо інше не передбачено міжнародними договорами, які ратифіковані Україною.

Крім проблематики отримання дозволу на працевлаштування іноземців в України, автор статті детально описала саме процедуру  працевлаштування  таких осіб, яка складається з наступних етапів:
  • повідомлення про відкриття вакансії;
  • підготовка та подання документів до центру зайнятості;
  • прийняття рішення центром зайнятості;
  • плата за видання й отримання дозволу;
  • прийняття на роботу іноземця, подання трудового контракту;
  • продовження дії дозволу;
  •  видача дублікату дозволу.
До того ж, автор статті зауважує на тому, що дозволи на працевлаштування іноземця видаються на визначений термін, тому дуже  важливо не пропустити терміни для продовження такого дозволу. Але Законом України "Про  працевлаштування населення" передбачено ряд підстав, які дозволяють влаштувати іноземця без відповідного дозволу.



Немає коментарів:

Дописати коментар