понеділок, 30 травня 2016 р.

Як працює спрощена система виплати дивідендів

27 травня 2016р., набрав чинності Порядок виплати акціонерним товариством  дивідендів, затверджений рішенням НКЦПФ №391 від 12.04.2016р.

Даний порядок спрощує та встановлює послідовність дій акціонерного товариства (далі – "АО"), професійних учасників депозитарної системи по виплаті акціонерним товариством дивідендів, порядок та терміни перерахування дивідендів особам, які мають право на їх отримання.

У зв'язку із набранням чинності нової редакції Закону України "Про акціонерні товариства" від 01.05.2016р., АО тепер може здійснювати виплату дивідендів через депозитарну систему або напряму акціонерам, що раніше Законом дозволялось здійснювати тільки через депозитарну систему. Конкретний спосіб виплати дивідендів визначається рішенням Загальних зборів акціонерів.

Виплата дивідендів за простими акціями безпосередньо акціонерам здійснюється в порядку, визначеному наглядовою радою АО в термін, що не перевищує 6 (шести) місяців з дня прийняття Загальними зборами рішення про виплату дивідендів.

У разі виплати дивідендів безпосередньо акціонерам, АО повідомляє осіб, які мають право на отримання дивідендів, про дату, розмір, порядок, термін виплат та про спосіб отримання нарахованих дивідендів акціонерам товариства із зазначенням того, що у випадку повернення АО грошових коштів, такі кошти виплачуються відповідним акціонерам через депозитарну систему України.

АО здійснює виплату дивідендів шляхом виплати всієї суми дивідендів в повному об'ємі або декількома частинами, якщо таке передбачено рішенням Загальних зборів  або наглядової ради АО. У випадку прийняття АО рішенням про виплату  дивідендів частинами така виплата здійснюється одночасно всім акціонерам пропорційно.

Центральний депозитарій цінних паперів протягом наступного робочого дня після отримання розпорядження АО щодо складання переліку осіб, які мають право на отримання дивідендів, а також інформації і документів про виплату акціонерним товариством дивідендів, в порядку, встановленому локальними документами Центрального дипозитарію, розміщує на совоєму веб-сайті інформацію про виплату АО дивідендів.



Детальніше ознайомитись із Положенням - http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0639-16

пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Експорт та імпорт товарів за 4 години або митниця без черг?

18.05.2016р.  Міністерство фінансів України анонсувало проект постанови "Про деякі питання реалізації принципу "єдиного вікна" при здійсненні митного, санітарно-епідемічного, ветеренарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів державного контролю", яку було 25.05.2016р. українським урядом було затверджено.
            Новацією такої постанови є впровадження з 1 серпня 2016р. "єдиного вікна" – електронна автоматизована система митних послуг, що формує концептуально новий порядок взаємодії митних органів із суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності (далі – "ЗЕД").
            Система "Єдине вікно" вважається передовим сучасним інструментом спрощення та зменшення кількості митних процедур. Ця система передбачає створення електронної бази даних, яка дозволяє різним службам контролю та митним пунктам в автоматичному режимі обмінюватись інформацією про вантаж, який перевозиться через кордони України. Зокрема, затверджена постанова, передбачає здійснення всіх видів контролю (митного,  санітарно-епідеміологічного, ветеренарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного та інших видів контролю) за допомогою електронного обміну даними. Таким чином, замість безкінечної кількості печаток та штампів державних органів на паперових документах будуть проставлятися електронні відмітки в спільні базі даних.   
            Відповідно положень постанови, передбачається наступна процедура  оформлення документів.  З моменту початку завантаження транспортного засобу для вивезення/ввезення товарів за/в межі митної території України підприємство може для здійснення відповідних видів державного контролю направити органу доходів і зборів, в якому відбуватиметься митне оформлення товарів для їх вивезення за межі митної території України (далі – митниця відправлення), електронне повідомлення та сканкопії документів, необхідних для здійснення відповідного виду державного контролю, підписані електронним цифровим підписом.
В електронному повідомленні підприємство зазначає реквізити зовнішньоекономічного договору (документу, що його замінює), комерційного рахунку (інвойсу), який визначає партію товарів, та транспортного (перевізного) документу, на підставі якого товари переміщуватимуться в пункт пропуску через державний кордон України, дату, час та місце, коли товари можуть в присутності представника підприємства бути пред’явлені відповідному контролюючому органу для можливої перевірки.
Тобто до того часу як транспортний засіб прибуде до пункту митного контролю, відповідні посадові особи будуть мати всі необхідні документи для здійснення відповідного контролю вантажу.
Відповідно до Постанови час на прийняття рішення контролюючим органом по здійсненню відповідного виду контролюючим органом по здійсненню відповідного виду контролю складає 4 години. В іншому випадку застосовується принцип "мовчазної згоди" – тобто, електрона система самостійно автоматично формує позитивне рішення про проведення відповідного виду контролю, що є підставою для завершення митного контролю.
Крім того, огляд товару буде здійснюватися одночасно всіма контролюючими органами – не пізніше, ніж 24 робочих годин від запропонованого часу підприємствами.  
Законодавець, пояснює запровадження "Єдиного вікна" тим, що така система дозволить значно спростити митні процедури та скоротить час на їх проведення, мінімізує людський фактор при прийнятті рішень митниками та контролюючими органами, що дозволить значно знизити корупційні ризики та можливості для перевищення службових повноважень у відносинами з суб'єктами ЗЕД. У результаті, створення "Єдиного вікна" на митниці сприятиме покращенню інвестиційного клімату в Україні та збільшить кількість експорту/імпорту через територію України.

четвер, 26 травня 2016 р.

Безкінечний випробувальний термін чи захист соціальних гарантій?

17.05.2016 р. Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо випробування при прийнятті на роботу" (далі – "Закон").
Ціллю прийняття цього закону, на думку його авторів, є "удосконаленням трудового законодавства з метою забезпечення реалізації певної категорії громадян конституційного права на працю та унеможливлення зловживань з боку роботодавців при встановлення працівникам випробування при прийнятті на роботу".
Цим законодавчим актом розширено перелік категорій працівників, для яких не встановлюється випробувальний термін при прийомі на роботу. До таких категорій відносяться: особи, обрані на посаду; переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; особи, які пройшли стажування під час прийняття на роботу з відривом від основної роботи; вагітні жінки; одинокі матері, що мають дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; особи, з якими укладається трудовий договір строком до 12 місяців; особи, які приймаються на роботу на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщені особи.
Відміна випробувального строку для таких категорій працівників безперечно є великою перевагою, оскільки саме такі категорії, що вказані вище, зазнають найбільшої дискримінації від роботодавців. Тобто такі заходи є соціальними гарантіями, які для нашого суспільства є неодмінно необхідними.  Але, враховуючи недосконалість та прогалини українського законодавства, виникає закономірне питання - наскільки це буде працювати в українських умовах та контролюватися перевіряючими державними органами невідомо, оскільки на даний час діє  мораторій на проведення перевірки з дотримання трудового законодавства на підприємствах.
Крім того, слід звернути увагу на те, що Законом визначено, що до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.
Дана норма Закону надасть можливість роботодавцям безпідставно продовжувати випробувальний термін для працівників. Попередньою редакцією Закону було конкретизовано та чітко визначено що, якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом яких він був відсутній.
Також передбачено, що у разі встановлення власником або уповноваженим ним органом невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі, він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три робочі дні.
З такої норми Закону випливає що, роботодавцю надається право на звільнення працівника як такого, що не пройшов випробування лише після письмового попередження про невідповідність працівника займаній посаді, з умовою, що попередження має бути видано за три дні до звільнення. Фактично працівник набуває можливості оскаржити таке звільнення, якщо він так і не отримав письмового попередження.
Отже, такі зміни в законодавстві захистили соціальні гарантії певних категорій осіб, але при цьому надали можливість роботодавцям безпідставно подовжувати строки випробувального терміну та безпідставно звільняти працівників.

З текстом Закону можна детальніше ознайомитись за посиланням - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=53191

пʼятниця, 20 травня 2016 р.

19 травня 2016р. проведено бізнес-сніданок з корпоративного права

Юридична компанія  "Альянс Ратушняк і Партнери" провела бізнес-сніданок, присвячений правовій процедурі перетворення (реорганізації) акціонерних товариств.

19 травня 2016р. в м. Києві відбувся бізнес-сніданок для Голів правління, юридичних департаментів (відділів) та бухгалтерів акціонерних товариств, де обговорювались проблемні питання, які виникають при перетворенні (реорганізації) акціонерних товариств в товариства з додатковою відповідальністю та з обмеженою відповідальністю.

Найчастіше до реорганізації вдаються з метою: одержання доходів (збільшення доходів); зменшення витрат; необхідністю розширення можливостей фінансування; залучення нових інвесторів; перехід на більш просту та економічну форму бізнесу; отримання більшої частки ринку; оптимізації трудових ресурсів; розподілу бізнесу у разі виникнення непорозумінь між власниками.

Необхідність проведення такого заходу тим, що українське законодавство, яке регулює процедуру перетворення (реорганізації,) недосконале, а тому при проведенні такої процедури виникає безліч додаткових питань, які на законодавчому рівні не врегульовані.

Спікерами на бізнес-сніданку виступи адвокат, ліквідатор Володимир Ратушняк та корпоративний секретар, юрист Павлина Ратушняк, які в ході сніданку розповіли про наступні питання: коли саме необхідно перетворювати акціонерне товариство в ТОВ/ТДВ, фінансова складова супроводження діяльності акціонерного товариства та ТОВ/ТДВ; проблемні питання при проведенні реорганізації; етапи реорганізації; "мертві" акціонери; судова практика.

Крім вказаних питань, учасника заходи мали можливість отримати відповідь на питання, які їх цікавлять та у вільній формі обговорити конкретні приклади та проблеми, які виникають на практиці при реорганізації (перетворенні) акціонерних товариства, а також отримати практичні поради від фахівців ЮК "Альянс Ратушня і Партнери" в галузі корпоративного права.

вівторок, 17 травня 2016 р.

СПРОСТИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ!

Юридична компанія "Альянс Ратушняк і Партнери" запрошує Вас 19.05.2016р. прийняти участь в ранковій зустрічі за кавою, де будуть обговорюватись питання РЕОРГАНІЗАЦІЇ (ПЕРЕТВОРЕННЯ) АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ.
ПИТАННЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ:
  • Акціонерні товариства: проблеми та переваги;
  • Коли вигідно перетворювати акціонерне товариство в ТОВ (ТДВ);
  • Практичні рекомендації від фахівців.

СПІКЕРИ:
Володимир Ратушняк – керуючий партнер ЮК “Альянс Ратушняк і Партнери”, адвокат, фахівець з великим досвідом практики в сфері корпоративного права.

Павлина Ратушняк – юрист ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери", фахівець з корпоративного права, спеціалізується на процедурі припинення підприємств шляхом реорганізації.

З питань реєстрації та програми заходу звертайтесь за телефонами:
+38(044)227-16-82(81), +38(067)537-38-82
або за електронною поштою: office@legalconsulting.com.ua

вівторок, 10 травня 2016 р.

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РЕЄСТРАЦІЯ НА РАНКОВУ ЗУСТРІЧ: "РЕОРГАНІЗАЦІЯ (ПЕРЕТВОРЕННЯ) АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ"

УВАГА! Продовжується реєстрація на ранкову зустріч за кавою з фахівцями з корпоративного права та корпоративним секретарем: "реорганізація (перетворення) акціонерних товариств", яка відбудеться 19.05.2016р. в м. Києві.

Питання до обговорення:
1. Акціонерні товариства: проблеми та переваги;
2. Коли вигідно перетворювати акціонерне товариство в ТОВ (ТДВ);
3. Практичні рекомендації від фахівців.

Спікери:
Володимир Ратушняк – керуючий партнер ЮК “Альянс Ратушняк і Партнери”, адвокат, фахівець з великим досвідом практики в сфері корпоративного права.

Павлина Ратушняк – юрист ЮК "Альянс Ратушняк і Партнери", корпоративний секретар, фахівець з корпоративного права, спеціалізується на процедурі припинення підприємств шляхом реорганізації.

Дата та час проведення: 19 травня 2016р. з 09.00 год. до 11.00 год. (реєстрація з 9.00 год до 9.30 год).

Місце проведення: м. Київ, вул. Хрещатик 1/2, готель "Дніпро", конференц-зал "Борисфен".

Вартість участі: 300 грн.

УВАГА! Всі охочі взяти участь в зустрічі повинні обов’язково попередньо зареєструватися. Реєстрація проводиться в робочі дні до 18.05.2016 включно, за телефонами: +38(044)227-16-82(81), +38(067)537-38-82 або за електронною поштою: office@egalconsulting.com.ua (кількість місць обмежена).

Реквізити для оплати за участь у зустрічі:
Отримувач ТОВ "Альянс Ратушняк і Партнери" , код ЄДРПОУ 33692314 р/р 260000103303 в АТ "Прокредит Банк",м. Київ, МФО 320984, (отримувач є платиником єдиного податку за ставкою 5% неплатник ПДВ).

Призначення платежу: "За надання інформаційно-консультативних послуг щодо регулювання діяльності акціонерних товариств".


*Організатори семінару зберігають за собою право припинити реєстрацію у разі набрання максимально кількості учасників.