До недавнього часу, в силу гарантій, передбачених статтею 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом (разом – «мобілізовані працівники») зберігалося місце роботи, посада і компенсувався із бюджету середній заробіток на підприємстві.
З 1 січня 2016 рік набув чинності ЗУ «Про державний бюджет України на 2016 рік», а також Закони України № 911-VIII від 24.12.2015р.
Відповідно до даних нормативних актів, була викладена в новій редакції ст. 119 КЗпП України.
Порівняльна таблиця змін
Як видно з порівняльної таблиці змін, було виключено положення щодо компенсації роботодавцям за рахунок державного бюджету здійснених виплат на користь працівника, крім того будь-які виплати відтепер будуть здійснюватися в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України, згідно із Законом України від 25.12.2015 р. N 928-VIII.
Законодавець необхідність прийняття даних змін пояснює як необхідність реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів.
Як наслідок, роботодавцям доведеться двічі переплачувати на одній посаді, адже доведеться компенсувати середній заробіток «мобілізованому працівнику», а також оплачувати працю працівника, прийнятого на дане робоче місце. У зв’язку з цим варто очікувати звільнення працівників, яким прийшла повістка, «заднім числом», з метою звільнення від обов’язку компенсувати середній заробіток.
Роботодавці можуть сподіватися на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку працівникам, зазначеним у ст. 119 КЗпП України, лише за період до 31 грудня 2015 року.
Немає коментарів:
Дописати коментар